Dlaczego potrzebujesz dobrego copywritera

Załóżmy, że masz do napisania jakieś teksty i zastanawiasz się, czy przygotować je samemu, czy wynająć copywritera. Myślisz sobie: „Przecież umiem pisać i znam zasady języka polskiego, więc co za problem, żeby szybko i bezboleśnie dla kieszeni stworzyć tekst? Dwie, trzy godziny i po sprawie – nie ma sensu wydawać pieniędzy na usługi copywriterskie”.Otóż takie myślenie jest błędne i po prostu nieopłacalne dla Twojego biznesu, co postaram się wyłożyć w niniejszym artykule. Chciałbym Ci pokazać, że, wynajęcie copywritera to dobra inwestycja, która zwraca się z nawiązką, a pisanie tekstów bez doświadczenia, wiedzy i umiejętności to strata czasu i pieniędzy. Dlaczego? O tym poniżej.

Powierzasz usługę fachowcowi

Kiedy pojawia się potrzeba naprawienia czegokolwiek – auta, pralki, lodówki, instalacji elektrycznej czy zamka w kurtce – udajesz się do wyspecjalizowanego w konkretnej dziedzinie fachowca, bo po prostu nie znasz się na samochodach, elektryce, sprzęcie RTV i AGD czy krawiectwie. Jest dla Ciebie oczywiste, że korzystasz z usług profesjonalistów z danej branży, prawda?

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku usług copywriterskich – zamawiając teksty u copywritera, przekazujesz zlecenie w ręce eksperta wyedukowanego w pisaniu tekstów i posiadającego w tym odpowiednie doświadczenie. Copywriter wie, jak tworzyć nagłówki, jak używać perswazji, jak posługiwać się językiem, jak nakłonić odbiorcę do działania itd. Możesz zatem oczekiwać wysokiej jakości realizacji zleconych usług.

Oszczędzasz czas

Pisanie tekstów, niezależnie od tego, czy chodzi o treści marketingowe, informacyjne, czy pozycjonujące, zajmuje wiele czasu – szczególnie, jeśli nie posiada się doświadczenia na tym polu. W przypadku osób, które nie postrzępiły sobie palców na klawiaturze i nie mają wiedzy na temat copywritingu, czas pisania treści wydłuża się jeszcze bardziej.

To jednak nie wszystko – wyobraź sobie, że spędzasz cały dzień, aby stworzyć teksty na stronę firmową, a mimo to efekty Twojej pracy są niezadowalające i decydujesz się je wyrzucić do przysłowiowego kosza. Ogromna strata czasu, nie sądzisz? Do tego dochodzi frustracja i niezadowolenie z powodu braku satysfakcji z wykonanych zadań. Skutecznym sposobem na uniknięcie tego typu problemów jest wynajęcie copywritera.

Poza tym nie możesz zajmować się wszystkim, prawda? Jeśli poświęcisz czas na teksty, zabraknie go na inne ważne rzeczy, na których znasz się o wiele lepiej. W tym momencie copywriter po raz kolejny okazuje się pomocny.

Dbasz o wizerunek

Zapewne zależy Ci na dobrym wizerunku – w oczach swoich odbiorców chcesz uchodzić za profesjonalistę, który dba o to, jak widzą go inni. Nie możesz zatem dopuścić do tego, żeby teksty na Twojej stronie WWW były marnej jakości, bo świadczą o Tobie i Twojej marce.

Masz profesjonalna witrynę wykonaną przez fachowca za niemałe pieniądze? Zadbaj o to, żeby również znajdująca się na niej treść była atrakcyjna i nie odbiegała od szaty graficznej – dopiero wówczas można uzyskać w pełni zadowalający efekt. Pamiętaj, że nawet najpiękniejsza strona w połączeniu z kiepską i sztampową treścią nie jest w stanie z powodzeniem pozyskać odbiorców i klientów.

Copywriter ma doświadczenie

Pisałeś kiedyś teksty na potrzeby witryn internetowych? Wymyślałeś treści do stron firmowych? Kreowałeś hasła i slogany reklamowe? Nie? Wobec tego zapomnij, że uda Ci się napisać tekst, który Cię zadowoli i wywoła pozytywne wrażenia na odbiorcach. Szanse na to są naprawdę bardzo nikłe, a Twoja każda próba przygotowania treści samemu prawdopodobnie skończy się frustracją i rozczarowaniem – wiem coś o tym z relacji klientów. Po co zatem marnować swój czas i nerwy? Zdecydowanie bardziej opłaca się wynająć copywritera i mieć pewność dobrze wykonanej pracy.

Copywriter patrzy obiektywnie

Jako właściciel swojego biznesu lub osoba odpowiedzialna za określony dział w firmie nie potrafisz zdystansować się od swojej pracy i spojrzeć z boku na to, co robisz. Nic dziwnego – każdy z nas ma podobnie niezależnie od zawodu. Jesteśmy na tyle zaangażowani w swoje zajęcie, że staje się ono nieodłączną częścią naszego życia, więc trudno o obiektywne spojrzenie.

W efekcie trudno napisać teksty przystępne dla każdego odbiorcy – szczególnie jeśli tak mocno „siedzisz” w branży, że jej nomenklatura stała się częścią Twojego języka. Będąc częścią swojej niszy, siłą rzeczy zaczynasz bowiem myśleć tak jak Twoje otoczenie, a nie tak jak przeciętny odbiorca, do którego kierujesz swój przekaz. Copywriter jest pozbawiony tego typu obciążeń, dzięki czemu potrafi komunikować się z odbiorcą w czytelny sposób. Ponadto umie wydobyć z Twojego biznesu to, co najlepsze i zgrabnie ująć to w zrozumiałe dla każdego słowa.

Nie znasz zasad SEO copywritingu ani webwritingu

Jeżeli przygotowujesz treść na stronę internetową – czy to firmową, czy prywatną – musisz znać reguły SEO copywritingu i webwritingu. Bez wiedzy z tych dwóch gałęzi copywritingu nie da się napisać tekstów zoptymalizowanych pod względem pozycjonowania, które pozytywnie wpływałyby na ranking strony w wyszukiwarkach internetowych. Copywriter dysponuje taką wiedzą i potrafi efektywnie ją wykorzystać z myślą o Twoich realizacji celów.

Nie jesteś językoznawcą

No cóż, prawdę mówiąc, copywriter również nim nie jest. Nie zmienia to jednak faktu, że zawód copywritera wiąże się z pisaniem i koniecznością posługiwania się językiem, a zatem powinien on biegle nim władać. Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie w gramatyce, interpunkcji, składni czy leksyce, to nie napiszesz poprawnego, atrakcyjnego i wartościowego tekstu, który będzie świadczył o Twoim profesjonalizmie. Copywriter nie ma z tym najmniejszych problemów, a przynajmniej nie powinien mieć.

Zdobywasz klientów, zwiększasz zyski

Za sprawą tekstów zoptymalizowanych pod kątem pozycjonowania zdobywasz wyższe pozycje w Google, a więc pozyskujesz nowych klientów i zwiększasz ruch na stronie internetowej. Z kolei dzięki perswazyjnym treściom nawołującym do działania i nakłaniającym do kupna skutecznie przekonujesz klienta, że warto nabyć Twój produkt, czyli w efekcie zwiększasz sprzedaż. Wszystko to prowadzi do jednego – większych zysków. Wszak copywriting to relatywnie tania i efektywna forma marketingu – warto z niej skorzystać, bo to po prostu dobra inwestycja.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *